top of page
ozon sauna.jfif

Ozon Sauna 
 

Özel olarak tasarlanmış içi sıcak ozon buharıyla dolu bir kabinin içinde gerçekleştirilir. Ozon sauna terapisi uygulanacak kişi bu kabinin içine girer ve sadece baş bölgesi kabinin dışında olacak şekilde uygulamaya geçilir. Ozon sauna vücuda deri yoluyla oksijen verilerek başta metabolizma olmak üzere vücudun bütün sistemlerinin hızlandırılması amaçlanmaktadır.

Ozan sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus ediyor. Ozonlu buhar sauna ile vücudunuz bir seansta 200 ila 450 arasında kalori harcar. Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlar.

Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs mantarları öldürür.

OZON SAUNA TERAPİSİNİN YARARLARI;

Zayıflama:
Artan beden ısısı, dolaşımın hızlanması ve ozon etkisiyle metabolizma hızlanır, kalori yakılmasına yol açar. Bir seans ozon sauna 250 ila 500 kcal, harcanmasına neden olur. Yakılan kalori kişinin beden özelliklerine, yaşına göre değişmektedir. Sadece ter yoluyla 500 gr civarında saunaya giriş ve çıkış farkları olmaktadır.

Detoks Etki:
Vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırır. Zararlı maddeler normalde deriden ter, karaciğerden safra yoluyla barsaklardan ve idrar yoluyla böbreklerden atılır. Ozon saunada is ısı ve nem yardımıyla bu maddeleri terle hızlı şekilde vücuttan uzaklaştırılır.

Dolaşımın Hızlanması:
Kan dolaşımını hızlandırı.

Vücut Direncini Arttırmak:
Ozon ve oksijenin cilt yoluyla vücuda girmesiyle artan metabolik faaliyetler sonucunda immun sistem güçlenmektedir.

Yorgunluğu Giderir, Zindelik Verir:
Özellikle kas dokusunda artan kan dolaşımı sayesinde yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asit gibi maddelerin hızla uzaklaştırılmasını sağlar.
Kendinizi çok daha rahatlamış ve zinde hissedersiniz.

Ağrı Giderici Etkiler:
Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.

Mikroptan Arınma:
Bir çok mantar, bakteri deriye nüfuz ederek çeşitli hastalıklara neden olabile. Ozon ve oksijenin yardımıyla bu tür zararlı mikro organizmalara öldürülüp etkisiz hale getirilir. Bu sayede temiz, sağlıklı bir cilde sahip olunur.

Yaşlanma Etkilerinin Giderilmesi:
Geçen yıllar ve çeşitli etkilerle cildimiz her geçen gün biraz daha yaşlanır. Zararlı ışınlar, toksik maddeler derinin hücrelerinin yaşlanmasına, kurumasına ve buruşmasına neden olur. Uygun nem ve ozon oksijenin yardımıyla deri hücreleri daha sağlıklı hale gelirler. Yeni hücreler gelişir. Üst yüzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç, sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.

Sellülitleri Giderir ve Oluşumunu Onler:
Deri ve deri altındaki dokuların oksijenlenmesinin, dolaşımının azalmasının sonucu olarak sellülit oluşur. Hücrelerdeki atık maddelerin uzaklaştırılması, deri altı yağ dokusunun oksijenlenerek dolaşımının artması, yağların yakılması ve dokuların sağlıklı hale amaçlanır. Adeta oksijenle yıkanan dokular çok daha pürüzsüz, temiz ve sağlıklı hale gelir.

Stresi ve Stresin Etkilerini Giderir:
Ozon ve oksijenin hormon sistemlerine olan etkileri ve beyin üzerine yararları nedeniyle uykusuzluk, depresyon gibi şikayetlerin giderilmesinde yararlıdır. Stres nedeniyle kasılan kas dokuda gevşeme olur. Dolaşım hızlanarak stresin yarattığı rahatsız edici etkiler azalır.

Kansere Karşı Koruyucu:
Kanserin meydana gelmesinde en önemli etkenlerin başında doku ve hücrelerin yetersiz oksijenlenmesi ve toksik maddelerin dokularda birikerek yarattığı olumsuz etkiler gelir. Ozon sauna bu nedene yönelik olarak yararlı etkileri ile kansere karşı koruyucu yarar sağlar.

Yukarıda ki cihazlarla ilgili yazımız bilgilendirme amaçlıdır, lütfen detaylı bilgi için merkezimize başvurunuz.

bottom of page